Kuluçka Merkezi

Print Friendly, PDF & Email

Kuluçka Merkezleri, startup’ların ve yeni kurulan firmaların hayatta kalabilmeleri için yardım sağlamak amaçlı kurulan iş çevreleridir. Ücretsiz verilen ofis alanlarının dışında başarılı kuluçka merkezleri bir çok hizmeti sunmaktadır. Birebir danışmanlık, mentörlük programları, İK desteği, mali destek, yatırımcı-girişimci buluşmaları, çekirdek sermaye desteği, ayrıcalıklı networklere ulaşım, muhasebe, hukuk, marka ve pazara hedef alan danışmanlık hizmetleri sağlanan imkanlardan bazılarıdır.

Başvuru Koşulları :

Üniversite öğretim elemanları ve son sınıf öğrencileri başvuru yapabilir. Teknoloji tabanlı iş fikrine sahip olmak, yeniliklere açık olmak, işbirlikçi olmak, merkeze başvuru yapacak şirketler için 3 yıldan eski olmamak.

Başvuru yapacak şirketlerin/ekiplerin sunulan hizmetler karşılığında sahip olacağı ya da kuracakları tüzel kişilikler üzerinden %5 hisse talep edilecek, buluş üzerinden elde edilecek gelirden %10 pay alınacaktır.

Başvuru süreci :

NKÜ Kuluçka Merkezi başvuru süreci girişimcilerin başvru formunu doldurması ile başlar. Başvuru formunu dolduran girişimciler ön değerlendirme sonrasında elemeyi geçerlerse projelerini sunmak üzere davet edilirler. Sunumda başarılı olan şirketler Nkü Kuluçka Merkezine kabul edilir ve şirket yetkilisi sözleşme imzalar.

"Kuluçka Merkezi Başvuru Formu" için tıklayın
"Kuluçka Merkezi Değerlendirme Formu" için tıklayın
"Kuluçka Merkezi Çorlu Şubesi Kullanım Sözleşmesi" için tıklayın
"Kuluçka Merkezi Tekirdağ Şubesi Kullanım Sözleşmesi" için tıklayın